margamarju

Draamaõpetajate eesmärk on lasta lastel avastada oma muusa ehk, et meil oleks MUUSAGA LAPSED :-D ....margamarju loob draamaõpetust improvisatsioonist ja sotsiaalaine (ehk suhted, sotsiaalsed oskused ja isiksuse areng) põhimõtetest lähtuvalt.



HARIDUS:


Magistrikraad Kasvatusteaduste erialal Tartu Ülikoolist (kaitstud kevad 2018, magistritöö teemal "Draamaõpe Eesti koolis draamaõpetajate arvamuste põhjal"
Lõpetanud huvijuht-loovtegevuse juhendaja eriala (Viljandi Kultuuriakadeemia, 2003.a.)

(Minu e-portfoolio)

Draamaõppe erialased 
TÄIENDKOOLITUSED:
Tartu Ülikoolis draamapraktikum 2018 kevad, õpetajateks Katrin Nilesen, Auli Auväärt, Ivika Hein.

Tartu Ülikoolis draamapedagoogika kursus 2016 kevad, õpetajaks Ivika Hein (rmt. "Draamamaa" autor).

Draamaõpetajate treeninglaager (Pikakannus 16.-18.08.2016.a.) Luguteater. Õppejõud - Katrin Nielsen (Viljandi Kultuuriakadeemia), Kaja Lindal (loovliikumine), Piret Päär (jutuvestmine). 

Teatri- ja draamaõpetuse koolitus. Eesti Harrastusteatrite liit (2013/sügis) Õppejõud: Robert Annus, Urmas Lennuk, Maret Oomer, Ain Mäeots, Maria Lee Liivak, Piret Simson, Sven Karja.

Harrastusteatrite lavastajate kursus algajatele. Rahvakultuurikeskus (2012/sügis-talv) Õppejõud - Lavakunsti kooli emeriitprofessor Ingo Normet.

Draamaõpetuse akadeemia: teatrimäng lastega. Viljandi Kultuuriakadeemia koolitus (2012/kevad) Õppejõud Zoja Mellov.

Näitlejameisterlikkuse koolitus (2011/kevad) Õppejõud - lavastaja ja näitleja Ain Mäeots.

Viljandi Kultuurikolledž (2001.a.) Nukuteater. Õppejõud - Viljandi laste- ja noorteteatrist Reky

Viljandi Kultuurikolledž (2000.a.) Sõnakunst. Õppejõud - Ugala lavastaja ja näitleja - Andres Lepik 


KOGEMUSED:
2018-2019
Ahjal draamaõppe tunni andmine 4. klassile (1x nädalas 90 minutit).
Vastse-Kuustes draamaõpetuse tund IV klassile 1x nädalas 45 minutit.
Võnnus 3. klassi, 4.-5. klassini ja 7.-12. klassini draamaõppe gruppidele ringitunnid 1x nädalas.
Võnnus 10.-12. klassini avaliku esinemise valikaine tunnid 1x nädalas. 

varasemalt:
Vastse-Kuuste algklasside draamaõppe ringi juhendamine 2016-2017.
Ahjal draamaõppe ringi juhendamine 1.-3. klass (1x nädalas 45min (sügis 2017-kevad 2018)
Merle Karusoo juhendamisel eluloolise etenduse “Kaevudes” loomine ja osalemine. (2015/kevad)
Võnnu laste-, noorte- ja täiskasvanute draamaringide juhendamine 2010-2018
Põlva valla laste- ja noorteteatri juhendamine aastatel 2003-2006

Endise juhendatava hinnang Marjule, kui draamaõpetajale:

Liisa :-) "Marju õpetajana on väga kuri ja enesekeskne. Ta pidevalt karjub laste peale ning on esinenud ka olukordi, kus ta karistab lapsi füüsiliselt. Näiteks üks kord pani mind herneste peale nurka põlvitama, kuna ma julgesin liiga kõvasti nina nuusata. Okey, see oli nali, kohe-kohe loete minu reaalset iseloomustust MarjuMarga kohta!!!!" 



MARJU MARGA DRAAMARINGI ÕPETAJANA: Milline on õpetajana ja millisena mõjub lastele?
Olen Marju draamaringi tundides käinud kolm aastat. Põhjus, miks käisin seal kolm aastat, oli just seepärast, et mul oli seal alati põnev ja hea olla. Kuna nüüdseks olen Võnnu Keskkooli lõpetanud ja teise linna õppima asunud, siis ei saa Marju draamatundides käimist kahjuks enam jätkata, aga teeksin seda kindlasti edasi, kui oleks ainult võimalust.
Mul ei olnud seal kunagi igav. Ta suudab väga kaasahaaravalt rääkida ja pani mind tundma, et ma olen väga andekas ja tubli. Ta läheneb igale lapsele isemoodi ning proovib leida igas lapses üles selle „nupu“, mis teda just kõige paremini käivitaks. Ühesõnaga, Marju proovib leida oma õpilastes kõige positiivsema, andekama ja loova külje. Loomulikult ta suudab panna ka grupi toimima ühtse meeskonnana.
Marjul on isemoodi ja unikaalsed ideed, mida oma õpilastega realiseerida. Tema draamaringi tundides saab juurde eluks vajalikku enesekindlust, enesekehtestamisoskust, esinemisoskust ja loomulikult ka huumorit. Ta suhtleb oma õpilastega väga kirglikult ja kaasahaaravalt ning mina võin garanteerida seda, et kui minna draamaringi, kus on tema juhendajaks, ei pea keegi kahetsema.

Liisa, endine õpilane :-D


Siit järgnevalt leiate mõned minu, margamarju, lavastatud või minu draamagruppidega töös olnud etendusi läbi aegade:

16.-18.08.2017 koostöös MTÜ vabakava ja MTÜ Võnnu Huvikeskusega toimus Tähemaal, Vara vallas, sealse Tähemaa küla laste loovuslaager, kus 15 last, vanuses 5-15, kolme päeva jooksul (kokku sai vast 6 tundi) osalesid esmakordselt draamatunnis ning tulemusena valmis etendus "Rahapada". Eiseni vanapagana ja rahalugude põhjal kirjas kokku ja lastas Marju Marga.



Issaku Leibkonnapäeval 2016, oli meil Võnnu Noorteteatriga esietendus lavastusele "Armastuse peegeldus", mille seadis kokku ja lõi Vilde teatri lavastaja ja näitekirjanik Janno Puusepp kolme päevases Võnnu suvekoolis DRAMA2016, toetas Tartumaa KOP.



2013kevad, Võnnu noorteteatri esimene aktiivlaagri (24hdramat) harjutuste kava IMPRO


lisandub.....